
Įmonės uždarymas Lietuvoje priklauso nuo jos teisinės formos (UAB, MB, VŠĮ ir kt.). Įmonė gali paskirti likvidavimo administratorių, kuris atliks svarbius likvidavimo procese vykdomus veiksmus. Likvidatorius turi išsiaiškinti visus įmonės įsipareigojimus, sumokėti skolas, atleisti darbuotojus laikantis darbo teisės reikalavimų ir išmokėti jiems priklausančias išmokas. Taip pat būtina sutvarkyti apskaitą ir parengti finansines ataskaitas. Jei įmonė turėjo mokestinių prievolių, jos turi būti įvykdytos, o VMI ir „Sodra“ pateikti atitinkami dokumentai. Taip pat, likvidavimo administratorius privalo pranešti kreditoriams apie įmonės likvidavimą ir nustatyti tam tikras procedūras. Baigus visas reikalingas procedūras, įmonės registracija panaikinama ir ji oficialiai nutraukia veiklą.
Kelias link įmonės likvidavimo
Įmonės likvidavimas (uždarymas) – procesas, kuriuo įmonė nutraukia savo veiklą ir išsiskirsto turtą tarp visų susijusių šalių, įskaitant akcininkus, kreditorius ir darbuotojus. Šio proceso gali prireikti dėl įvairių priežasčių, įskaitant finansinius sunkumus, įmonės savininkų sprendimą baigti veiklą arba kitus teisinius reikalavimus.


Įmonės likvidavimas – ilgas ir sudėtingas
procesas.
Įmonės uždarymas Lietuvoje gali būti sudėtingas procesas, ypač jei įmonė turėjo daug įsipareigojimų, darbuotojų ar neaiškią finansinę padėtį. Jei veikla buvo vykdoma skaidriai ir įsipareigojimai yra minimalūs, uždarymo procesas gali būti paprastesnis, tačiau vis tiek reikalaujantis laiko ir atidumo.
Reikalinga pagalba? Kreipkitės!
Paslaugos kaina – nuo 200 Eur + PVM.